Az egészséges életmód útvesztői: nem működő praktikák
A köztudatban szájról szájra terjednek az olyan „jó tanácsok”, amelyek az egészséges életmódot hivatottak könnyebbé tenni. Sajnos ezek nagyrészt téves információkon alapulnak, ezért nem is működnek. A baj csak az, hogy sokan megfogadják őket, a várva várt jobb közérzet pedig nem köszönt be a hétköznapokba. Olvass tovább, és számoljunk le együtt a nagy tévhitekkel!
Mentes étrendek az egészség jegyében
A tej, a liszt, a tojás, a hús, szinte nincs olyan alapanyag, ami ne lett volna mumusnak és az egészség károsítójának kikiáltva. Ezt meglovagolva gyorsan utat törtek, és népes rajongótábort halmoztak fel a különböző mentes diéták. Gondolj csak vissza, pár éve még nem volt tejmentes, gluténmentes, tojásmentes vagy paleo őrület.
MI AZ IGAZSÁG?
A tojás-, tej-, gluténmentes étrend azoknak való, akik valamilyen allergiával vagy intoleranciával küzdenek, szervezetük nem képes megemészteni és lebontani a fent említett összetevőket.
Azonban, ha nem vagy érzékeny, allergiás, hiánybetegségek léphetnek fel nálad, amivel nagyobb bajt okozhatsz. Erről itt olvashatsz bővebben.
Az egészséges életmód lényege, hogy minőségi összetevőkből, a mértékletességet és a változatosságot szem előtt tartva alakítsd ki étrendedet.
Gyümölcslével kiváltható a friss gyümölcsfogyasztás
A bolti gyümölcslé az egyik legnagyobb átverés, sokszor még akkor is, ha szerepel a 100%-os felirat a dobozon. Ezek az üdítők rengeteg cukrot, mesterséges ízfokozót és hozzáadott adalékanyagot tartalmaznak, ezért fontos, hogy még a 100%-os gyümölcstartalommal hirdetett márkák dobozán is megnézd az apróbetűs részt.
MIT IGYÁL HELYETTE?
A gyümölcsturmix és a frissen préselés a legjobb megoldás. Ezeket a folyadékokat aztán fele-fele arányban tudod vízzel hígítani, így még több folyadékot készíthetsz belőlük.
Mindig legyen az íróasztalodon 1,5 l ásványvíz
A megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékfogyasztás az egészséges életmód egyik alappillére, amit sokan úgy próbálnak megoldani, hogy egy 1,5 literes palack ásványvizet hurcolnak magukkal egész nap.
MI BAJ AZ ÁSVÁNYVÍZZEL?
Természetesen nem egészségtelen az ásványvíz, azonban vigyázni kell vele, mivel a sok ásványi anyaggal, amit tartalmaz, túl is terhelheted a szervezetedet. Éppen ezért azt mondják, érdemes olyan típust választani, amiben kevesebb az oldott ásványianyag-tartalom.
MIT IGYÁL HELYETTE?
A csapvíz tökéletes választás, amihez választhatsz egy klassz BPA-mentes kulacsot, amit bárhová magaddal vihetsz és bárhol újratöltheted.
Bio, natúr, teljes kiőrlésű – az jó!
A hangzatos márkanevek és feliratok sokszor megtévesztők lehetnek, hiszen sok csomagolásról integetnek a BIO, NATÚR, TELJES KIŐRLÉSŰ feliratok. Ezek azt a látszatot keltik, hogy csupa egészséges élelmiszer vesz körbe, pedig az apróbetűs címke itt is sokszor adalékanyagokat, E-számokat és finomított cukrot rejt.
Éppen ezért aranyszabály, hogy mindig el kell olvasni az apró betűket.
Tilos, tilos, tilos!
Az életmódváltás legnagyobb zsákutcája a tiltás. A kínzó lemondások, a szigorú szabályok és a határozottan tiltó előírások nem vezetnek előre. Helyette az a fontos, hogy a saját tempódban haladj, a személyes igényeidhez igazítva, egyszerűen kivitelezhető receptekkel, napról napra, lépésről lépésre.
De hogyan viheted ezt végig egyedül? Én így tudok neked segíteni »
Ha tetszett a bejegyzés, kattints a Tetszik vagy a Megosztás gombra!