Aranyló vöröslencsekrémleves
A 6 éves kislányom nagy répaevő, de csakis nyersen hajlandó megenni a sárga gyökérzöldséget. Minden levesből kipiszkálja. Na, ezért is szeretem annyira a krémleveseket, olyan zöldséget csempészek bele, amilyet csak szeretnék, még soha nem mondta, hogy nem finom. Sőt!
Aranyló vöröslencsekrémleves
Hozzávalók:
1 fehérrépa
2 sárgarépa
1 bögre vöröslencse
1 hagyma
2 gerezd fokhagyma
kurkuma
só, bors
petrezselyem
olívaolaj
Elkészítés:
Hámozd meg a zöldségeket, majd vágd nagyobb darabokra. A hagymát kockázd fel és egy kevés olívaolajon párold üvegesre. Add hozzá a répákat és a lencsét, majd öntsd fel vízzel. Főzd lassú tűzön kb. 15-20 percig, közben folyton ellenőrizd a víz mennyiségét, és ahogy igényli, pótold. Főzés közben adj hozzá 1 tk kurkumát, sót, borsot ízlés szerint, és az összenyomott fokhagymát is. Ha megpuhultak a zöldségek, turmixold az egészet krémesre, add hozzá a petrezselymet és forrón tálald.
Jó étvágyat!
Ha tetszett a bejegyzés, kattints a Tetszik vagy a Megosztás gombra!